teisipäev, 12. jaanuar 2016

ALATI RÕÕMSAMEELNE MARTIN ALLIKVEE








Tere Martin! Kuidas sa jõudsaid ujumise juurde? Kes oli sinu esimene treener? Kus sa oma ujumistreeninguid alustasid?
Alustasin oma ujumistreeninguid kohe alguses Garant spordiklubis. Ma ei hakka nimetama enda algõpetuse treenereid, aga esimene treener kelle juures hakkasin n-ö treenima oli Diljara Beljakina. Olen väga tänulik talle.  Ühe aasta olen treeninud ka Oleg Labzini käe all. Valmistusime siis Euroopa Noorte Olümpiafestivaliks.

Kas ujumine oli sinu esimene spordiala või oled midagi veel teinud?
Tegelesin kick-boxiga kuskil 1,5 aastat ja lõpetasin sellepärast, et klubi kolis minu elukohast väga kaugele. Seal trennis käimine oleks jäänud liiga kaugele. Samal ajal tegelesin ka ujumisega, aga mäletan seda, et noorest peast mulle ujumine ei meeldinud üldse.

Millal hakkasid Kapelini juures treenima? Kas kohe valisid rinnuliujumise või olid alguses mingid muud eelistused?
Kapelini käe all hakkasin treenima umbes aastal 2009-2010 (siis oli aastane paus, kui treenisin Labziniga Euroopa Noorte Olümpiafestivaliks). Ujusin alguses kõiki ujumisstiile, aga rinnuliujumine oli juba siis mu lemmik.

Millisel aastal ujusid esimese Eesti rekordi? 
Enda esimese Eesti rekordi ujusin aastal 2012 ning see oli 4x200 vabalt teateujumises.

Milline senine saavutus on sinu jaoks kõige olulisem?
Euroopa juunioride  meistrivõistluste 4.koht. Siiamaani kripeldab, et oleks võinud pronks tulla.
3 kulda Põhjamaade meistrivõistlustel on ka oluline saavutus minu jaoks.

Milline roll on olnud sinu kui rinnuliujuja väljakujunemisel treener Dmitri Kapelinil ?
Dmitri Kapelin on mänginud suurt rolli, minu kui ujuja väljakujunemisel. Ta koguaeg sundis mind pingutama, isegi siis, kui ma olin väsinud või otsisin endale erinevaid põhjusi mitte pingutada. Siiamaani ta on alati see, kes motiveerib ja annab vitsa kui vaja.
Kapelin väga palju pöörab tähelepanu tehnikale. See on suur pluss, kuna mida parem tehnika, seda vähem jõudu ujuja rakendab, et kiiremini edasi liikuda. Mida vanemaks ma saan seda rohkem ma mõtlen oma tehnikale ujumise ajal.

Kui õppisid Tallinna Audentese Spordigümnaasiumis treenisid tugevas treeninggruppis, kus kaaslasteks sellised tuntud nimed nagu Martti Aljand,Ralf Tribuntsov j.t. Kuidas on see periood mõjutanud sinu sportlaskarjääri? 
See periood on mõjutanud mind väga. Tugevad treeningkaaslased motiveerisid mind rohkem pingutama. Marttiga sai kogu aeg trennis võistelda ning see oli väga hea, kuna konkurents viibki edasi.
Treenisime kõik Siiri Põlluveeri käe all. Ta on hea treener, ta on alati toeks olnud ning tänu temale tulin Põhjamaade meistriks aastal 2012. Olen väga tänulik talle ning ei kahetse üldse, et treenisin kolm gümnaasiumi aastat seal.

Garantis on peale professioonalse ujumistreeningu ka üldfüüsiline ettevalmistus päris karm. Kas ei olnud sellist tunnet, et milleks küll minule seda vaja on? 
Garantis on tugevad trennid nii vees kui jõusaalis. Treeningud on väga profesionaalselt läbi mõeldud ning taastumisprotsessid 100% paigas.
Ei ole kunagi tekkinud sellist mõtet, et milleks küll minule seda vaja on. Kuna ma olen piisavalt vana ja mul on kindlad eesmärgid, siis tean, milleks ma seda kõike teen.


Praegu on  Garantis samuti päris tugev grupp koos. Peale sinu veel Daniel Zaitsev, Karl Johann Luht, Vladislav Pashurin, Nikita Tsernõsev j.t. Kas sisemine konkurents on tuntav?
Kahju muidugi, et nendest keegi rinnuli või kompleksi ei uju. Siis oleks kellega trennis rinda pista.
Aga kui on krooli ujumine, siis on tugev konkurents ning mulle see väga meeldib. Nagu ma juba enne mainisin, et mida suurem konkurents, seda rohkem sunnid ennast pingutama.

2015 aasta Eesti lühiraja meistrivõistlustel ujusid kolm isikliku rekordit. Kas tunned ennast nüüd kindlamalt enne Euroopa pikaraja meistrivõistlusi? 
Ujusin isegi tiba kiiremini kui plaanis oli. See näitab seda, et liigume õiges suunas ning  annab natuke enesekindlust juurde enne Euroopa pikaraja meistrivõistlusi.

Ujusite Garanti nelikuga (Martin Allikvee, Daniel Zaitsev, Karl Johann Luht, Vladislav Pashurin) eestikatel uue Eesti rekordi 4x100 kompleks ujumises. Kas jäi veel mingi varu sisse või jätsite kõik rajale?
Mina andsin endast kõik ning olen kindel, et poisid panid ka kõik välja. Rekordist me väga ei mõelnud, aga tore, et ära tuli.

Selle hooaja üks peamiseid eesmärke on täita olümpia A norm ja pääs olümpiale. Millised on enda mõtted ja plaanid? 
Olümpia mängud on minu eesmärk olnud juba lapseepõlvest saadik. See hooaeg ma selle nimel treeningi. Konkurents maailmas ja isegi meie väikses Eestis on juba nii suureks läinud, et läheb suureks andmiseks. Koos oma treeneritega teeme  võimalikult palju, et täita A norm või ujuda A normi lähedane tulemus.


Mis on see, mis paneb sind iga päev pakkima kokku trennikoti ja minema trenni?

Suured eesmärgid...

Kuidas sa näed enda elu peale tippspordi lõpetamist?
Enda tulevikku näen erinevat moodi, aga kuna ujumiskarjäär on veel pikk ees, siis ei mõtle veel nii palju selle peale.
Kui kõik hästi läheb ja mingeid vigastusi ei tule, siis plaanin ujuda kuni 2020 aasta Tokyo olümpiani, ning sealt vaatan juba edasi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar